Kalendarz


Plan zajęć I semestr, rok szkolny 2017/18*
1) 16.09.2017 - pierwsze zajęcia
2) 30.09.2017
3) 07.10.2017
4) 14.10.2017
5) 04.11.2017
6) 11.11.2017
7) 18.11.2017
8) 02.12.2017
9) 16.12.2017 - Wigilia w Lokomotywie - Jasełka
10) 13.01.2018

Plan zajęć II semestr, rok szkolny 2017/18*
11) 27.01
12) 10.02
13) 10.03
14) 24.03
15) 07.04
16) 21.04
17) 26.05
18) 09.06
19) 23.06
20) 07.07 – zakończenie roku szkolnego

Czas zajęć

Soboty w godz. 13.30-16.30
- Klasa O - Anna Smyk, Marysia Bębenek
- Klasa A - Sylwia Sobel, Aleksandra Wysocka
- Klasa B - Marta van den Ochtend, Ewa Międzobrodzka
- Klasa C - Agata Jankowska, Ewa Mączyńska
- Klasa D - Katarzyna Fiałkowska
- Klasa dla dorosłych - Monika Zatylny
- Logopedia Anna Held; zajęcia dodatkowe - drama

Adres

AICS, Prinses Irenestraat 59 1077 WV Amsterdam

Ewentualne nieobecności uczniów prosimy zgłaszać wcześniej ustnie lub pisemnie nauczycielkom (na email kontaktowy, z którego rozsyłana jest praca domowa) lub tel/sms na podany telefon nauczyciela.

Archiwum

Plan zajęć II semestr, rok szkolny 2016/17*
11) 04.03.2017 - Marcin Bodnar "Wprowadzenie - historia Polski"
12) 18.03.2027
13) 25.03.2017 - Anna Plewińska-Pijl "Bankowość dawniej, dzisiaj i w przyszłości’"
14) 01.04.2017 - Anna Chojnacka (1%Club) "Wychowanie w dwóch kulturach" na podstawie książki Anny "Polster"
15) 08.04.2017 - Marzena Markiewicz "IQ szkoła pamięci"
16) 06.05.2017 - Elżbieta Krzyżniak "Przebudzenie świadomości"
17) 20.05.2017 - Elżbieta Niemczuk - Weiss (UvA) "Jak historia zapukała do moich drzwi" cz. 2
18) 10.06.2017 - Dzień Polski - Dzień Otwarty (więcej Facebook)
19) 17.06.2017 - Jacek Buczny "Jak działa inteligentny samochód? Sztuczna inteligencja i zachowanie robotów"
20) 01.07.2017 - uroczyste zakończenie roku: występy i rozdanie świadectw

Plan zajęć I semestr, rok szkolny 2016/17*
1) 10.09.2016 - pierwsze zajęcia
2) 24.09.2016
3) 08.10.2016
4) 29.10.2016
5) 12.11.2016
6) 26.11.2016
7) 10.12.2016 - Wigilia w Lokomotywie - Jasełka
8) 14.01.2017
9) 28.01.2017
10) 11.02.2017 - Lidia Krawczyk "Organizacja czasu" o godz. 14.30 (5Alfa oraz dyrektor Polskiej Szkoły w Nijmegen)

Plan zajęć oraz Kalendarz wydarzeń
na rok szkolny 2015/16:

05.09.2015 - Rozpoczęcie roku specjalnym wykładem dla rodziców Karoliny Eckhardt z Fundacji Kreda: O systemie szkolnictwa w Holandii
19.09.2015 - zajęcia  
10.10.2015 - zajęcia
07.11.2015 - zajęcia
21.11.2015 - zajęcia
28.11.2015 - Architekt Gosia Wolak poprowadziła warsztaty architektoniczne z dziećmi z grupy C i D. Dzieci projektowały ‘’Mój idealny dom’’
12.12.2015 - Wigilia w Lokomotywie - Jasełka - występy dzieci, wspólne śpiewanie kolęd i Wigilia
09.01.2016 - zajęcia
23.01.2016 - zajęcia
20.02.2016 - zajęcia
12.03.2016 - zajęcia
13.03.2016 - Dzieci wzięły udział w Wierszowisku - konkursie poezji. Centrum Lokomotywa zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii grupowej i wiele dzieci dostało nagrody. W tym roku Centrum Lokomotywa było odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu plastycznego, który jest corocznie organizowany przy Wierszowisku
23.04.2016 - Wykład Henryka Gajewskiego dla dzieci na temat powstawania filmów
28.05.2016 - Wykład Krisa Florka dla dzieci ‘’Sukces Emigranta w Holandii’’
04.06.2016 - Reżyser Henryk Gajewski tworzy z dziećmi film i uczy je jak wygląda profesjonalne kręcenie filmów
18.06.2016 - zajęcia i prapremiera filmu, który został nakręcony przez dzieci z grupy C i D
25.06.2016 - Uroczyste zakończenie roku i obchody 5-lecia szkoły - przedstawienie dzieci, rozdanie świadectw i piknik dla rodziców, dzieci i kadry pedagogicznej.

Szczegółowy kalendarz wydarzeń z roku szkolnego 2014/2015:

07.09.2014 - Wykład dla rodziców pani profesor, doktor Krystyny Waszakowej - "Nie wystarczą selfie w dobrym towarzystwie". O zachowaniach językowych współczesnych Polaków - kilka refleksji nad używaniem języka oraz skutkami jego uzycia, regułami komunikacyjnymi i ich naruszaniem.
20-09-2014 - Wykład dla dzieci dr. Iwony Guść - "Jan Karski - bohater niezłomny. Wojna, pamieć i bohaterstwo".
29.10.2014 - Wykład dla rodziców Barbary Malak (specjalista od edukacji obywatelskiej i psycholog społeczny) - "Jak pomóc dziecku uczyć się polskiego"
22.11.2014 - Architekt Gosia Wolak poprowadziła Warsztaty architektoniczne z dziećmi z grupy C i D. Dzieci projektowały "Swój idealny dom".
17.12.2014 - Wigilia w Lokomotywie - Jasełka - występy dzieci, wspólne śpiewanie kolęd i Wigilia.
10.01.2015 - Wykład dla rodziców pisarki oraz badaczki języka Agnieszki Steur. Była w nim mowa m.in. o sytuacjach dwujęzycznych, o najbardziej znanych modelach dwujęzyczności.
14.02.2015 - Fotograf Marcin Gramza poprowadził warsztaty fotograficzne dla grupy C i D: "Malowanie światłem".
15.03.2015 - Dzieci wzięły udział w Wierszowisku - konkursie poezji dla dzieci.
25.04.2015 - Jacek Rajewski - producent wydarzen kulturalnych - poprowadził warsztaty dla grup C i D : Jaka jest Twoja ulubiona muzyka i czy wiesz jaki to gatunek?
30.05.2015 - Historyk sztuki i konserwator - Iwona Ciepielak poprowadziła warsztaty dla dzieci : "Autoportret Rembrandta" wykład o pracowniach malarskich w XVII wieku w Holandii. Dzieci miały zadanie namalować własną wersję Autoportretu Rembrandta w pracowni.
20.06.2015 - Uroczyste zakończenie roku - przedstawienie dzieci, rozdanie świadectw i piknik dla rodziców, dzieci i kadry pedagogicznej. Wystawa prac dzieci z warsztatów, otwarta dla wszystkich chętnych.

2015/2016: 5.09.2015 - Rozpoczęcie roku specjalnym wykładem dla rodziców pani Karoliny Eckhardt z Fundacji Kreda o systemie szkolnictwa w Holandii.

* podane daty/miejsce z przyczyn niezależnych mogą ulec zmianie

 

Agenda


Lesdata 1e semester 2017/18*
1) 16.09.2017
2) 30.09.2017
3) 07.10.2017
4) 14.10.2017
5) 04.11.2017
6) 11.11.2017
7) 18.11.2017
8) 02.12.2017
9) 16.12.2017 - Kerstviering
10) 13.01.2018

Lesdata 2e semester 2017/18*
11) 27.01
12) 10.02
13) 10.03
14) 24.03
15) 07.04
16) 21.04
17) 26.05
18) 09.06
19) 23.06
20) 07.07 – einde schooljaar

Tijd

Zaterdag 13.30-16:30u
- Groep O - Anna Smyk, Marysia Bębenek
- Groep A - Sylwia Sobel, Aleksandra Wysocka
- Groep B - Marta van den Ochtend, Ewa Międzobrodzka
- Groep C - Agata Jankowska, Ewa Mączyńska
- Groep D - Katarzyna Fiałkowska
- Pools voor volwassenen - Monika Zatylny
- Logopedie Anna Held; extra - drama

Plaats

AICS, Prinses Irenestraat 59 1077 WV Amsterdam

Archief

Lesdata 2e semester 2016/2017*
11) 04.03.2017 - Marcin Bodnar "Poolse geschiedenis"
12) 18.03.2027
13) 25.03.2017 - Anna Plewińska-Pijl "Banking and saving"
14) 01.04.2017 - Anna Chojnacka "Opvoeden in twee culturen" (1%Club)
15) 08.04.2017 - Marzena Markiewicz "IQ en geheugen"
16) 06.05.2017 - Elżbieta Krzyżniak "Het ontwaken van het bewustzijn"
17) 20.05.2017 - Elżbieta Niemczuk - Weiss (UvA)
18) 10.06.2017 - Polish Day - Open Dag (more on Facebook)
19) 17.06.2017 - Jacek Buczny "Kunstmatige intelligentie"
20) 01.07.2017 - einde schooljaar

* de data/plaats zijn aan verandering onderhevig

  Vormgeving: Puntspatie [bno] | Webdevelopment: Buro Vrolik | Fundacja Polskie Centrum Edukacji i Kultury Lokomotywa | KvK 56788908 | ING 6526232